Studio Cucina Yemek Fotoğrafçılığı ve Stilistliği

PROP CHALLENGE

7 Mayıs yarışmasının kazananı Yonca Muslubaş

2. Derya Ulu

3. Sinem Karabatan Macar

4. Anastasia Grinchenko - İmtisal Çelik

Sizi, hayalinizdeki yemek fotoğrafı karesini oluşturmak için Studio Cucina'nın prop odasına bekliyoruz.

Nedir?

Prop Challenge, katılımcıların prop stilistliği becerileriyle, belli bir tema çerçevesinde düzenledikleri masaüstü tasarımların mücadele ettiği bir yarışma formatıdır. 

Ne Zaman?

2017 İlkbahar sezonu sona erdi. Sonbahar sezonunda tekrar görüşmek üzere...

Nasıl Yarışılır?

Başvuru formunu doldurup portfolyosunun (web sitesi, instagram hesabı vs.) linki ile beraber gönderenler arasından jürinin seçeceği 5 kişi Studio Cucina’ya davet edilir. Bu yarışmacılar prop odasında geçirdikleri 15 dakikalık keşif turundan sonra stüdyo-mutfak kısmına alınır. Burada hazırlamaları istenen 1 tema ve tamamlamaları için de 45 dakika süre verilir. Bu süre içerisinde tamamladıkları temalar, yarışmacıların belirlediği bir açıdan Studio Cucina fotoğrafçıları tarafından fotoğraflanır. Yarışmacı dilerse, kendi temasının fotoğrafını çekme hakkına da sahiptir. 

Nasıl Değerlendirilir?

Hazırlanan tasarımlar ve bu tasarımlar ile çekilen fotoğraflar, jüri üyeleri Mehmet Ateş, Esra Düzdağ Ateş, Meltem Kerrar ve Ebru Atlan tarafından estetik, orjinallik ve tema ile uyumluluk kriterleri baz alınarak değerlendirilir. 

Ödüller...

- Yarışmada 1’inci gelen kişinin tasarımı La Cucina Italiana dergisinde tam sayfa yayınlanır.
Birinciye ayrıca Studio Cucina prop arşivinden "Artistik" serisi bir zemin ve Cloud Ceramics yapımı bir tabak hediye edilir.
- Yarışmanın 2’ncisine Cloud Ceramics yapımı bir tabak ve fincan hediye edilir.
- Yarışmada 3’üncü 4’üncü ve 5’inci gelenlere Cloud Ceramics’ten fincan hediye edilir. 


Başvuru Formu

 • Başvuranlar arasından yarışmaya katılacak kişiler portfolyoları arasından seçileceklerdir. Bunun için katılımcıların portfolyolarının incelenebileceği bir linki başvurularında belirtmeleri gerekmektedir ( web sitesi, instagram, facebook, flickr vs.).
 • Katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olmaları gereklidir. 18 yaşından küçük olanlar yarışmaya katılmış olsalar dahi ödül kazanmaları halinde, bu ödül kendilerine verilmez.
 • Başvuruda bulunan herkes yarışma şartlarını kabul etmiş sayılır. 

◆    ◆    ◆

Şartname

 • Studio Cucina (Mehmet Ateş Fotoğraf) tarafından düzenlenen “Prop Challenge” yarışmasına katılan katılımcılar aşağıdaki şartları ve koşulları kabul etmiş sayılırlar. 
 • Yarışma, belli bir tema çerçevesinde oluşturulacak masaüstü tasarımları arasında estetik, orjinallik ve tema ile uyumluluk kriterleri baz alınarak seçim yapılmasına dayanır.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışmaya katılmak isteyen adaylar www.studiocucina.com.tr/propchallenge adresli internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak başvuru yapacaklardır. Katılımcının bu formlarda belirteceği ad-soyad ve iletişim bilgileri, Studio Cucina tarafından esas alınacaktır. Bu nedenle bu bilgilerin doğruluğundan tamamen katılımcı sorumlu olup, kimlik bilgilerini doğru vermediği tespit edilen katılımcılar yarışma dışı bırakılacak ve dereceye giremeyecektir.
 • Yarışma, yurt içi ve yurt dışından bütün katılımcılara açıktır. Katılımcının Türkçe veya İngilizce dillerinden birini konuşuyor olma zorunluluğu vardır. 
 • Katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olmaları gereklidir. 18 yaşından küçük olanlar yarışmaya katılmış olsalar dahi ödül kazanmaları halinde, bu ödül kendilerine verilmez.
 • Studio Cucina çalışanları ve jüri üyeleri ile birlikte bunların 1. derece yakınları yarışmaya katılamazlar ve ödül kazanamazlar. 
 • Başvuranlar arasından yarışmaya katılacak kişiler portfolyoları arasından seçileceklerdir. Bunun için katılımcıların portfolyolarının incelenebileceği bir linki başvurularında belirtmeleri gerekmektedir ( web sitesi, instagram, facebook, flickr vs.).
 • Yarışma sonuçları ve ödüle hak kazananlar www.studiocucina.com.tr sitesi üzerinden ve @studiocucina instagram hesabı üzerinden duyurulacaktır. Ödül kazanıp kazanmadıklarını öğrenmek, katılımcıların kendi sorumluluğundadır. 
 • İlan edilecek yarışma sonuçlarına ilişkin karar nihaidir, bağlayıcıdır ve karar sonucunun gözden geçirilmesi söz konusu değildir. 
 • Ödül kazanan katılımcılar kişisel olarak katılım formunda vereceği e-posta adresleri aracılığıyla bilgilendirilecektir. Ödül kazanan katılımcılar, bilgilendirildikleri tarihten itibaren 14 gün içinde [email protected] e-posta adresinden Studio Cucina ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Ödül kazananın, bilgilendirilme tarihinden itibaren 14 gün içinde Studio Cucina ile iletişime geçmemesi halinde ödül geri çekilecektir.
 • Yarışmaya katılan herkes, yarışma şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır. Katılımcıların yarışma şartlarına uyup uymadıklarının denetim ve değerlendirilmesi, katılımcıların beyanına dayanan bilgiler çerçevesinde, münhasıran Studio Cucina tarafından yapılacaktır. 
 • Dereceye giren ve girmeyen tasarımların telif, kullanım ve sergileme hakkı katılımcının yanısıra Studio Cucina’ya ait olacaktır. Tasarımlar Studio Cucina tarafından, tanıtım amaçlı olarak web sitesinde, görsel medyada, televizyonlarda, internette veya her türlü tanıtım malzemesinde ve mecrada kullanılabilecektir. Katılımcılar bu şekilde kullanılan tasarımlar için herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talep ileri sürmeyeceklerini gayrikabili rücu olarak kabul, beyan ve taahhüt ederler. 
 • Bu şartlardaki herhangi bir hüküm konusunda yaşanacak anlaşmazlığı çözme konusunda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri tek yetkili olacaktır.
Using Format