Studio Cucina Yemek Fotoğrafçılığı  ve Stilistliği

Melis Çolak

Yeditepe Üniversitesi Gastronomi Bölümününü 2013 yılında bitirdikten sonra Divan Pub, Sancak Inflight Service  gibi yerlerde kısa süreli çalışmaların ardından,  Do&Co da Flying Service Chef olarak çalıştı. Kanada'nın önde gelen Pastacılık okullarından olan Bonnie Gordon College da Designer Cakes eğitimi aldı. Studio Cucina'nın lezzet ekibinden... 

Portfolyo için...

Ebru Atlan

 Mersin ve Antakya kökenlerinin mirasını çocukluğundan bu yana süregelen yemek tutkusuyla birleştirerek 2009 yılında Mimosa Café adlı kişisel blogunu açtı. Bir yandan mutfaktaki denemelerini blogunda paylaşırken diğer yandan hem Türkiye'de hem yurt dışında aşçılık üzerine farklı eğitimler aldı. Seyahat tutkusunun sürüklediği Japonya, Tayland, Amerika, İtalya gibi farklı destinasyonlarda yerel yemek kültürlerini keşfetmek için workshop'lara katıldı.

İlk yemek fotoğrafçılığı eğitimini Türkiye'de aldıktan sonra Londra'ya giderek yemek stilistliği ve yemek fotoğrafçılığı üzerine farklı eğitimlere katıldı. Halihazırda profesyonel yemek stilistliği ve yemek editörlüğü yapıyor.  2012 yılından beri çalışmalarını La Cucina Italiana dergisinde yazı işleri müdürü ve yemek stilisti olarak sürdürüyor. Aynı zamanda bağımsız projeler için yemek stilistliği yapıyor.Gülşen Laleoğlu Benini

       Üniversite hayatını  Veterinerlik Fakültesi , Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Profesyonel Aşçılık gibi bölümlerle tamamladıktan sonra  bazı çiftlik ve restoranlarda  çalıştı.

 2013 yılında yemek fotoğrafçısı Mehmet Ateş ile tanıştı ve birlikte yaptıkları çalışmalar sonucunda profesyonel aşçılığı, yemek stilistliği ile harmanladı. 

Türkiye ve İtalya'da çeşitli yemek dergileri, yemek kitapları ve reklamlar için yemek stilistliği yapıyor.

Şenol Sakin 

1990 yılında başladığı aşçılık kariyerinde 13 yıl pastacılık alanında devam etti. Sonrasında sıcak mutfağa geçen Sakin bu departmanda Chef de Partie ve nihayetinde Executive Chef pozisyonlarında çalıştı. Sonrasında yemek stilistliği alanına geçti ve yüzlerce reklam prodüksiyonunda yemek stilisti olarak hizmet verdi. 

Using Format