Melis Çolak

Yeditepe Üniversitesi Gastronomi Bölümününü 2013 yılında bitirdikten sonra Divan Pub, Sancak Inflight Service  gibi yerlerde kısa süreli çalışmaların ardından,  Do&Co da Flying Service Chef olarak çalıştı. Kanada'nın önde gelen Pastacılık okullarından olan Bonnie Gordon College da Designer Cakes eğitimi aldı. Studio Cucina'nın lezzet ekibinden... 

Portfolyo için...

Ebru Atlan

 Mersin ve Antakya kökenlerinin mirasını çocukluğundan bu yana süregelen yemek tutkusuyla birleştirerek 2009 yılında Mimosa Café adlı kişisel blogunu açtı. Bir yandan mutfaktaki denemelerini blogunda paylaşırken diğer yandan hem Türkiye'de hem yurt dışında aşçılık üzerine farklı eğitimler aldı. Seyahat tutkusunun sürüklediği Japonya, Tayland, Amerika, İtalya gibi farklı destinasyonlarda yerel yemek kültürlerini keşfetmek için workshop'lara katıldı.

İlk yemek fotoğrafçılığı eğitimini Türkiye'de aldıktan sonra Londra'ya giderek yemek stilistliği ve yemek fotoğrafçılığı üzerine farklı eğitimlere katıldı. Halihazırda profesyonel yemek stilistliği ve yemek editörlüğü yapıyor.  2012 yılından beri çalışmalarını La Cucina Italiana dergisinde yazı işleri müdürü ve yemek stilisti olarak sürdürüyor. Aynı zamanda bağımsız projeler için yemek stilistliği yapıyor.


Using Format